Jak si dobře vybrat vestavěnou skříň

Vestavěná skříň do ložniceVýběr vestavěné skříně není tak jednoduchá záležitost, jak se může zpočátku zdát. Jedná se o poměrně vysokou investici, ale dobře se Vám vyplatí, pokud vyberete nejvhodnější řešení. Abychom Vám pomohli při výběru správné vestavěné skříně, shrnuli jsme pro Vás základní body, které byste mohli vzít v úvahu. Samozřejmě Vám případně se vším rádi poradíme.

1. Investice do budoucna

Pořízení vestavěné skříně není levnou záležitostí. Nábytek na míru má ale oproti tradičnímu sériově vyráběnému nábytku nesporné výhody, do kterých se vyplatí investovat. Největší výhodou je rozhodně možnost, nechat si skříň vyrobit do téměř jakéhokoliv prostoru. Tedy i takového, který je pro klasickou skříň nevyhovující. Můžete tak využít podkrovní a skosená místa, kam by Vám tradiční skříň nepasovala. Vestavěné skříně Vám tedy podstatně rozšiřují obzory možností a hlavně Vám umožní využít volné prostory do posledního centimetru. Další výhodou je velký výběr materiálů, barev a v neposlední řadě i vlastní návrh vnitřního vybavení nábytku.

Uvažujete-li o designovém nestandardním kousku nábytku, je pro Vás vestavěný nábytek nejlepší volbou.

2. Životnost skříně

Ne každý, kdo si pořizuje vestavěnou skříň, ví, jaké parametry zaručují dlouhou životnost vestavěných skříní. I když z každé skříně jsou nejprve patrné pouze přední dveře, je to právě konstrukce a vnitřní vybavení skříně, co rozhoduje o její životnosti. Pokud potřebujete skříň, která opravdu dlouho vydrží, investujte do hliníkových rámů, které svoji kvalitou převyšují rámy z oceli. Ani na kolečcích pro posouvání dveří se nevyplatí šetřit. Výhodou koleček s ložisky je jejich delší životnost a nižší hlučnost při otevírání a zavírání pojízdných dvířek.

3. Výběr materiálu

Asi nejvíce může cenu vestavěného nábytku ovlivnit volba materiálu. Nejlevnější je mezi materiály lamino, připlatíte si naopak za masiv. Základním nosným prvkem lamina je deska z dřevotřísky. Masiv je naopak vyráběn z tvrdého dřeva, jako je: dub, buk, borovice, třešeň nebo mahagon. Použito může být i měkké dřevo: smrk, lípa, korek, olše apod. Při výběru materiálu tedy záleží hlavně na Vašem rozpočtu a sladění s ostatním nábytkem v místnosti. Významným prvkem jsou také zrcadla, která jsou nejen praktickým řešením, ale navíc dokáži opticky rozšířit a projasnit celý prostor. Doporučujeme nechat je potáhnout bezpečnostní fólií, která v případě rozbití zrcadla, zaručí, aby se střepy nerozsypaly po celé místnosti.

Vestavěná skříň do dětského pokoje4. Skříně pro děti

Výběr nábytku do dětských pokojů má také své náležitosti a existují pravidla, podle kterých se při jejich výběru vyplatí řídit. Děti si často sami přejí, aby byl nábytek v jejich pokoji co nejbarevnější. Pozor ale na příliš dráždivé barvy v zóně pokoje, který slouží pro odpočinek. Do této části volte spíše příjemné a tlumené barvy jaké jsou například: béžová, světle růžová nebo světle modrá. Výrazné odstíny červené barvy nábytku bychom neměli do dětských pokojů vybírat vůbec.

Další pravidlo se týká stínování. Nejtmavší odstíny by měl mít nábytek při zemi, nejsvětlejší odstíny zase u stropu. Děti, i když rostou jako z vody, by měly mít nábytek odpovídající jejich aktuální výšce, aby jim ergonomicky dobře vyhovoval. Z praktického hlediska volte raději jednoduchý nábytek bez příkras a dekorací. Z možných materiálů je na údržbu nejvhodnější lamino.

5. Výběr prodejce

O dobrém poměru kvality a ceny rozhoduje i výběr vhodného prodejce. V následujícím odstavci jsme shrnuli pár tipů, podle kterých byste se měli při výběru prodejců řídit. Spolehlivý prodejce by měl být komunikativní a na Vaše dotazy by Vám měl odpovídat včas. Na jeho webových stránkách by měly být k nalezení reference a ohlasy na již zrealizované zakázky. Nespornou výhodou jsou webové stránky výrobců s online 3D návrhářem, pomocí kterého si budete moci lépe vizuálně představit, jak bude výsledná skříň skutečně vypadat. V tomto bodě jsme samozřejmě zaujatí, protože si stojíme za špičkovou kvalitou naší práce a vysokou úrovní služeb :-).

6. Uspořádání prostoru ve skříni

Mezi další doplňky, které můžete pro uspořádání vnitřního prostoru skříně využít, patří různé koše, výsuvné přihrádky nebo tyče. Dalším často využívaným prvkem jsou sklopné šatní tyče, které dokonale využijí celkový prostor skříně. A pokud řešíte problém, kam vhodně umístit kravaty, aby se nezmačkaly a byly hned po ruce, určitě si pořiďte výsuvné věšáky na kravaty. V obchodních domech typu IKEA jsou také k dostání různé další vymoženosti jako například: krabičky všech velikostí a materiálů, závěsné police nebo speciální ramínka pro zavěšení několika kusů kalhot, pásků, šátků apod.

7. Praktické detaily, které Vám ulehčí život

Pokud máte obavy z toho, že budou Vaše věci uložené ve stropní části skříně pro Vás těžko dostupné, využijte teleskopické tyče. S pomocí teleskopických tyčí můžete do horních pater skříní umístit i oblečení, které používáte pro denní nošení. Stačí jeden pohyb a tyč si jednoduše přitáhnete až k sobě. Další doplněk, který zjednodušuje manipulaci s uloženým oblečením, jsou výsuvné tyče, které Vám zjednoduší přístup k věcem, uloženým v zadních částech skříně.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...