Jak si sestavit vlastní knihovnu?

Pokud rádi čtete, jistě se Vám doma kupí knížky, pro které už nemáte skoro žádné místo. Nevěšte hlavu a vytvořte si vlastní knihovnu na míru, kde bude místo na všechny Vaše oblíbené knížky. Knihovna dále poslouží jako krásný doplněk do obývacího pokoje, tudíž si ji díky praktičnosti velmi brzy oblíbíte.

Kde se bude knihovna nacházet?

Nejčastější je, že si rodina vytvoří svojí knihovnu v obývacím pokoji. Tento způsob je nejšikovnější, neboť díky tomu, že jsou obývací pokoje nejfrekventovanější, bude mít ke knihám přístup celá Vaše domácnost. Díky vytvořené knihovně na míru bude využit prostor efektivně a všechna zákoutí budou vyplněna. Knihovna se dá také spojit s pracovním koutem, kde může plynule navazovat na vestavěnou skříň, díky čemuž bude výsledná úprava vypadat skvěle. V moderním obýváku se často knihovna využívá velkoplošně a plní funkci jako rozdělovač místnosti.

Netradičně v ložnici

Ložnice není místem, kde by měly figurovat rušivé elementy, jako je počítač či televize. Rušivým prvkem se ale překvapivě může stát i nezakrytá knihovna. Do ložnice je proto vhodnější umístit nižší a menší stojaté knihovničky či knihy uložit do nočního stolku. V menších bytech je vhodné knihy umístit do vestavěných skříní pod okny či do podkrovních prostor a odpočívadel.

Prostor a náklady rozhodují nejvíce

Jestliže máte v obývacím pokoji dostatek místa, nejjednodušším způsobem je vytvoření skříňových sestav či vytvoření stěny postavené u zdi, do které můžete kromě knih ukládat i další doplňky, jako je elektronika, květiny či dekorace. Díky navržené knihovně na míru si můžete nechat vytvořit jakoukoli knihovnu s mnoha atypickými prvky. Někdy je možné knihovnu vybavit také dveřmi, které zapůsobí jako optický předěl mezi dvěma částmi místnosti.

Jak efektivně poskládat knihy

Knihovna vypadá nejlépe, pokud je alespoň ze tří čtvrtin tvořená knihami. Nebojte se v ní zanechat alespoň trochu osobitého charakteru a vyzdobte jí věcmi, které k Vám patří. Může se jednat o umělecká díla, rodinné fotografie či keramiku. Snažte se o vyváženost a jednotlivé oddíly nepřeplňujte. Je také vhodné, pokud budete knihy třídit podle autora velikosti či barvy. Pokud nemáte dostatečně knih na zaplnění celé knihovny, skládejte postupně odpředu. Pokud byste chtěli dbát na ještě více na detaily, je vhodné ukládat tmavé knihy do světlé knihovny a světlé knihy do tmavé knihovny.

Druhy designových knihoven

U knihoven na míru se nechte inspirovat několika druhů variací, jako jsou skříně na míru a další prvky, které jsou jak designové, tak plní její plnohodnotnou funkci. Jedná se například o:

  • neviditelné poličky;
  • knihovnu s nápisy;
  • sešikmené poličky;
  • křeslo na čtení s vestavěnou knihovnou;
  • stromek.

Materiál je jen na Vás

Materiálů, z jakých se dá knihovna vytvořit je mnoho. Tradiční dřevo působí tradičně a reprezentativně. Z pohledu praktického je spíš populární užití lamina, které se dá snadno udržovat a je odolné. Luxusního a elegantního vzhledu také dosáhnete za užití skla. V moderním obýváku se dá využít také plast či kov. Je důležité si dát pozor na to, že knihy mají určitou váhu, tudíž byste poličky neměli dávat příliš dlouhé a měly by být z pevného materiálu odpovídající tloušťky. 


Online návrhář vestavěné skříně >>

Aktuálně

Studio Pankrác uzavřeno

Studio Pankrác uzavřeno

V termínech 14.8-16.8.2019 a 22.8-23.8.2019

více
Uzavření studií

Uzavření studií

Studio Pankrác – zavřeno 31.7-2.8.2019 a 7.8-9.8.2019

Studio Holešovice – zavřeno 12.8-23.8.2019  

více
Předváděcí studia uzavřena

Předváděcí studia uzavřena

Studio Pankrác – zavřeno 18.7.-19.7.2019

Studio Smíchov – zavřeno 8.7.-25.7.2019

více

97%
spokojenost

Reference

Děkujeme studiu KOMANDOR za precizně a rychle odvedenou práci. Taky oceňujeme vstřícný přístup a ochotu, s jakou jste reagovali na všechny naše dotazy. S novou vestavěnou skříní v ložnici jsme moc spokojení. V. Kříž

V. Kříž

Všechny reference

Mám dotaz

Kontaktujte nás! Stačí vyplnit formulář:


*povinné položky

4 důvody proč si vybrat Komandor

Nadstandardní záruka

Nadstandardní záruka

5 let záruka na ocelové kování.
Hliníkové kování na celý život.

Rychlá realizace

Rychlá realizace

Nábytek na míru za 30 pracovních dní.
Včetně vestavěných skříní.

Služby navíc zdarma

Služby navíc ZDARMA

Zaměření, grafický návrh,
cenová kalkulace, doprava
po Praze ZDARMA.

Jistota kvality

Jistota kvality

Značka KOMANDOR
je mezinárodní záruka kvality.
Naše kování je špička na trhu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...