Jak si zařídit vlastní domácí kancelář

Čím dál tím častěji je populárnější práce z domova. Ta však vyžaduje přizpůsobení Vašeho domova. Pracovna by měla být místností, kde máte klid pro Vaše pracovní nasazení, inspiraci či kreativitu. Rozhodně by v ní tedy nemělo být nic rušivého či iritujícího. Jak ale připravit pracovnu tak, abychom se v ní cítili skvěle a dokázali se soustředit? Na to se Vám budeme snažit v tomto článku odpovědět.

Většinou se stává, že není moc prostoru pro vytvoření vlastní samostatné pracovny. Nezbývá tedy nic jiného, než zaimprovizovat a vyčlenit v jedné místnosti u Vás doma prostor, kde se Vám bude pracovat samo. Určitě by to nemělo být v ložnici či v kuchyni. Preferuje se část obývacího pokoje, haly či galerie, neboť je to na práci s počítačem dostačující. Zapomínat byste ovšem neměli na udržování pořádku a čistoty. Pracovní kout by neměl stylově nijak vybočovat od zbývající části místnosti, ale krásně navazovat. Je tedy dobré sladit materiál, design či odstíny do jednoho celku. Pokud máte štěstí a máte k dispozici na pracovnu celou místnost, vyvarujte se sytých barev, extravagantních stěn či kýčových vzorů. Volit by se měly pastelové barvy, které Vám dodají pocit klidu. Užitečná Vám bude rovněž vestavěná skříň na míru, do které se vejde vše, co k práci budete potřebovat.

Důležité je vhodné osvětlení

Dá se říci, že je světlo při práci nejdůležitější, neboť v tmavých dnech, kdy slunce nesvítí, s práce bez lampy neobejde. Pokud jste praváci, je dobré postavit světlo na levou stranu. Leváci by to měli mít přesně obráceně. Je důležité, aby při umělém světle nedocházelo k oslňování očí. Lampa má ale ozařovat co největší plochu pod úhlem dopadu paprsků až 70°. Lampa ale není jediným světlem, které by mělo být ve Vaší pracovně. Vhodné je také velké světlo za zády či na stropě.

Knihovna poslouží jako pomocník a dekorace zároveň

Kdo miluje knížky a čtení, určitě krásnou knihovnu z vestavěné skříně rád ocení. V knihovně můžete mít i materiály na učení či pracovní příručky. Knihovna může být součástí obytné sestavy nebo samostatným nábytkem vyrobeným na zakázku. Nejtěžší a největší knížky dávejte na spodní police a lehčí pak nahoru. Knihy je také dobré seřadit tematicky, abyste v nich měli pořádek. Dbejte také na to, že by police v knihovně měly být dostatečně silné s výškovým rozestupem 50 cm.

Doplňky pro radost

Pro udržení pořádku si pořiďte pořadače, organizéry, stojany či šanony. Tužky, gumy, pravítka či papíry budete mít díky tomu hned po ruce a nebudete se muset hrbit a hledat je v šuplíku či rohové skříni. Kromě praktických doplňků je dobré mít na stole další doplňky pro radost. Jedná se například o:

  • bloček, hrneček na kávu nebo čaj;
  • květináč;
  • fotky dětí či kamarádů v rámečku.

Neničte si páteř špatnou židlí

Aby se Vám dobře pracovalo, je potřeba mít kvalitní židli. Většinou se nejvíce používají židle, kde musíte udržet balanc díky pružnému sedáku. Dále existují židle, které jsou zase promyšlené tak, že Vám nedovolí si dát nohu přes nohu, což šetrně ulevuje kyčlím. Také se při výběru židlí vyplatí vybrat židli od certifikovaného výrobce, což Vám bude zaručovat kvalitu.


Online návrhář vestavěné skříně >>

Aktuálně

Otevírací doba v květnu

Otevírací doba v květnu

V květnu 2020 jsou naše předváděcí studia otevřená od 9:00 do 17:00. Od června už bude platit běžná otevírací doba.

Akce sleva na materiál 35% trvá do konce května 2020!

více
Studia uzavřena

Studia uzavřena

V souladu s nařízením vlády jsou všechna naše předváděcí studia UZAVŘENA. Zpracování poptávek a zaměření probíhá v běžné lhůtě. Otevíráme 27. 4. 2020.

více
Studio Pankrác uzavřeno

Studio Pankrác uzavřeno

Studio Pankrác bude z provozních důvodu 26. 2. - 28. 2. 2020 UZAVŘENO.

více

97%
spokojenost

Reference

Komandor je prvotřídní výrobce vestavěných skříní na míru, doporučuji. Nechali jsme vyrobit dětské skříně v různých barevných provedeních podle představ našich dětí a výsledek stojí za to.

Marcela Klapalová

Všechny reference

Mám dotaz

Kontaktujte nás! Stačí vyplnit formulář:


*povinné položky

4 důvody proč si vybrat Komandor

Nadstandardní záruka

Nadstandardní záruka

5 let záruka na ocelové kování.
Hliníkové kování na celý život.

Rychlá realizace

Rychlá realizace

Nábytek na míru za 30 pracovních dní.
Včetně vestavěných skříní.

Služby navíc zdarma

Služby navíc ZDARMA

Zaměření, grafický návrh,
cenová kalkulace, doprava
po Praze ZDARMA.

Jistota kvality

Jistota kvality

Značka KOMANDOR
je mezinárodní záruka kvality.
Naše kování je špička na trhu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...