Jak zařídit dětský pokoj na míru?

Každé dítě má svůj vysněný dětský pokojíček, a ačkoliv by se mohlo zdát, že je předělání starého pokoje věda, opak je pravdou. Stačí se řídit jednoduchými pravidly a Vaše ratolest bude šťastná, že opět může řádit ve svém rajónu.

Bezpečnost na prvním místě

Děti zkoumají svět okolo, což se mnohdy neobejde bez nějakého úrazu. Proto je u nábytku pro děti velmi důležité, aby byl bezpečně sestavný. Pozor byste si měli dát na:

    • nedotažené úchyty a šrouby;
    • ostré rohy;
    • nezačištěné okraje;
    • volnou konstrukci patrových postelí.

Dobrou volbou jsou vestavěné skříně, kterými se dají zaplnit nevyužité prostory. V případě, že máte více dětí, můžou skříně rozdělova

Věk dítětet místnost na půl. Jsou bezpečnější a nehrozí, že by spadly nebo se nějak rozbily.

Velkou roli při výběru designu dětského pokoje hraje to, jak staré Vaše dítě je. Školák či teenager bude určitě v pokojíčku potřebovat nějaký psací stůl a útulné místo, kde bude moci relaxovat, zatímco pokoj pro batole nebo předškoláka by měl být hravý a měl by disponovat místem na přebalovací stůl a jiné potřebné věci. Při výběru nábytku pro děti je dobré dbát na to, aby byl praktický a „rostl“ společně s dítětem. V průběhu vývinu Vašeho dítěte pak už jen můžete vyměňovat doplňky či vymalovat nějakou stěnu. Není totiž nic horšího, než když v útlém věku dítěte zjistíte, že se koupený nábytek hodí pouze pro malé děti, díky čemuž byste museli kupovat nábytek za pár let nový.

Neutrální barvy nábytku

Pokud budete vybírat nejdůležitější nábytek, jako je vestavěná skříň na míru či nějaká postel, je dobré jej zvolit v neutrální barvě. Nebojte se, že by byl pokoj díky tomu nudný a nevýrazný, naopak. Díky neutralitě barev budete moci vybrat doplňky v jakékoliv barvě, které se budou hodit ke všemu, a budete je moci obměňovat. Nevýrazný nábytek je velmi praktický, neboť poroste s dítětem a nebudete muset kupovat nový. Také platí to, že čím menší pokojíček je, tím by se měly volit světlejší stěny a nábytek. Přílišná pestrost by totiž také mohla působit velmi rušivě.

Myslete na úložné prostory

Dětské pokoje bývají většinou menší, proto je dobré dbát na nábytek s úložnými prostory. Pokud si myslíte, že teď Vaše dítě tolik úložných prostor nepotřebuje, uvidíte, že v budoucnu se opak stane pravdou. S přibývajícím věkem se u Vás doma nahromadí oblečení, hračky, sešity a další doplňky, které budete potřebovat někam uložit. Praktická jsou také výsuvná lůžka, které může Vaše dítě využít pro přepsání kamaráda.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...