Vytvořte si dokonalou šatnu na míru

Šatní skříně KOMANDOR jsou ideálním řešením pro dokonalé využití prostoru ve vašem domě. U nás si můžete skříń vybrat z různých materiálů, barev a dekorativních prvků, abyste dosáhli požadovaného vzhledu, který bude ladit s ostatním nábytkem ve vašem bytě.

Rozdíl mezi šatnou a vestavěnou skříní na míru

Tento rozdíl je především v hloubce. Důležité je také vnitřní uspořádání šatny. Běžné je, že jsou šatny ve starších bytech nahrazovány komorami na uskladnění potravin. Jestliže máte pár metrů navíc a přejete si dokonalou úschovu Vašeho oblečení, prádla a bot, šatní skříně na míru jsou pro Vás tím nejoptimálnějším řešením.

Co by neměla taková šatna postrádat?

Šatna by měla v první řadě plnit Vaše představy a potřeby. Je ovšem dobré pamatovat na to, že se náš vkus mění a to, co se nám líbí dnes, se nám nemusí líbit za 10 let. Proto by měly být šatny nadčasové a měly by jít s dobou. To je ale díky dnešním moderním prvkům jednoduché. Využít můžete dělící stěny a příčky, sladěné botníky či komody. Dámy potěší věšáky na šaty, úložné prostory na spodní prádlo či věšáky na šátky. Pánové budou vděčni za praktické věšáky na kravaty a pásky. Také je zapotřebí dbát na to, že by měla být šatna dobře osvětlená a odvětrávaná.

Šatna s uspořádáním do U

Pokud máte místo pro Vaši šatnu dostatečně velké, je lepší si zvolit tento typ šaten. Šatna disponuje velkými úložnými prostory, všechny stěny jsou zastavěné. Vpředu šatny se nachází vchod, tudíž bude veškeré místo využito. Tyto šatny jsou nejvíce vhodné na uskladnění mnoha věcí. Také se tyto šatny často nacházejí v úzkých prostorách. Bývá to ve výklencích, kde lze často očekávat pouhou šatní skříň s posuvnými dveřmi, avšak zde lze vmáčknout i malou šatnu, kam je možné vstoupit, posadit se a manipulovat s věcmi uvnitř.

Šatna s uspořádáním do L

Pokud nelze využít jednu stranu šatny, ať už pro okno, dveře či případné zrcadlo, je nutné vytvořit šatnu do tvaru L. Tato jedna stěna tedy zůstane prázdná, tudíž jí můžete využít například na pověšení zrcadla. Zvážit tuto variantu uspořádání skříně je dobré, i když nic nepřekáží. Šatna totiž uvnitř poskytuje dostatečně velký prostor pro oblékání a pohyb na místě.

Výhody vestavěné šatny

Vestavěné šatny nám přinášejí mnoho výhod, mezi které patří:

  • nižší cena;
  • velká variabilita;
  • oddělený prostor;
  • lepší podmínky pro uskladnění oblečení;
  • soukromí.

Doufáme, že jsme Vás naladili k tomu, si nějakou šatnu na míru vytvořit. Tato varianta úložných prostor má více výhod než nevýhod. Poskytuje komfort, pohodlí a je to luxusnější varianta vestavěných šatní skříně, kde se budete cítit jako v pohádce.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...